Medyatikleşen Kültürler

Medyatikleşen Kültürler

Cep telefonlarımız sayesinde her zaman ve her yerde ulaşılabiliyor olmamız ne anlama geliyor? Önemli olayları televizyon ya da internetten öğreniyor olmamızın kültürel sonuçları nelerdir? Siyasi, dini ve etnik aidiyetlerimiz, dijital medyaya giderek daha fazla bağımlı hale gelmemizden nasıl etkilenmektedir? Bütün bunların gündelik hayatlarımız açısından içerimleri nelerdir?
Andreas Hepp in medyanın dönüşümü ve bu dönüşümün insanlığın yaşamında yarattığı etkiler üzerine gerçekleştirdiği on beş yıllık kapsamlı çalışmanın bir ürünü olan Medyatikleşen Kültürler, bu ve bunun gibi sorular ekseninde kolay anlaşılır bir muhasebeye girişiyor. Hepp in eseri, gündelik hayatımızın hemen her alanında ilişki halinde olduğumuz medya teknolojilerinin nasıl bir kültürel dönüşüme yol açtığına ilişkin yaratıcı ve kışkırtıcı bir tartışma sunuyor.
Andreas Hepp, medyatikleşme kavramına aşina olmayanlara medya çalışmaları bağlamında ufuk açıcı yeni tartışmalar sunuyor. Halihazırda bu kavramlarla meşgul olanlar açısından ise, Hepp in bütünleştirici kuramsal analizi ve yenilikçi yaklaşımı alanı ilginç ve canlı kılmayı başarıyor.
-Sonia Livingstone, Londra Ekonomi ve Siyaset Bilimi Okulu-
Bu kitap, medyatikleşme kültürleri olarak medya kültürleri üzerine özgün bir bakış açısı ortaya koyuyor. Fazlasıyla açık ve okur dostu olan bu metin, medyatikleşme gibi karmaşık bir konu hakkında iyi bir genel bakış ve giriş sağlıyor. Öğrenciler, araştırmacılar, medya ile toplumsal değişime dönük genel akademik çalışmalar açısından temel bir eser.
-Knut Lundby, Oslo Üniversitesi-

Müəllif: Andreas Hepp
Kateqoriya: Sosiologiya, Araşdırma, Elmi-Kütləvi
Nəşriyyat: Dipnot
Səhifə: 236
Tərcümə: Çiğdem Bozdağ , Elif Posas Devrani
Təmin edilmə:7-10 İş günü
Stock: 100