Zalim Krallık

Zalim Krallık

KANLI GEÇMİŞ VE ACITAN GERÇEKLER… BİRİ GÜMÜŞ, BİRİ KIZIL; BÜYÜLEYİCİ İKİ KADIN. TEK BİR ADALET SAVAŞI: KIZILLAR, GÜMÜŞLERE KARŞI.
KRALİÇE’NİN ŞARKISI
Kral Tiberias’ın ilk eşi Kraliçe Coriane gizli bir günlük tutmaktadır; bu, saraydan kimsenin zihnini ona karşı kullanmayacağından emin olmanın tek yoludur. Coriane, veliaht prensle tatlı-sert flörtleşmelerini, yeni prens Cal’in doğumunu ve kraliyet yaşantısının ölümcül mücadelelerini yalnızca bu günlükle paylaşmaktadır. Ancak iktidarın korkunç bedelini ödeme zamanı genç Kraliçe’ye günbegün yaklaşıyordur…
ÇELİK YARALAR
Diana Farley güçlü bir asker olarak yetiştirilmiştir ancak Poyraz’da isyan tohumları ekme görevi, beklediğinden daha zordur. Başkente gerçekleştireceği ilk saldırı için karaborsa tüccarlarını, kaçakçıları ve radikalleri Kızıl Muhafızlar’a katmaya çalışırken bütün operasyonun anahtarı olabilecek bir bağlantıyla tanışır: Önemsiz bir kasabada önemsiz bir yankesici olan Mare Barrow’la…
“Aveyard’ın kusursuz ve nefes kesici üslubuyla bir kez daha hikâyeyi efsanevi bir seviyeye taşıyabilmesine hayran kaldım. Sade olay örgüsünün, hikâyelerin sonunda büründüğü sıradışı güzelliğe bayıldım.”
“Bir kitaptan beklediğim her şey Zalim Krallık’ta mevcut: Gerçek duygular, etkileyici karakterler, detaylı bir evren ve yazarın beni karakterlere bağlamayı başardığının kanıtı olarak kalbime saplanan sızı. Aveyard’ın yetenekli olduğunu biliyordum ama bu kitap, Kızıl Kraliçe’den bile güzel.”
(Tanıtım Bülteninden)

Müəllif: Victoria Aveyard
Kateqoriya: Proza, Fantastik, Macəra, The New York Times Bestsellers
Nəşriyyat: Pegasus
Səhifə: 176
Tərcümə: Onur Kınacı Birler
Təmin edilmə:7-10 İş günü
Stock: 99